Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Bilirkişilik Başvuru Sonucuna İtiraz Usulüne İlişkin Ek Duyuru
  30.01.2019

  T.C.
  ADALET BAKANLIĞI
  Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü
  Bilirkişilik Daire Başkanlığı


  BİLİRKİŞİLİK BAŞVURU SONUCUNA İTİRAZ USULÜNE İLİŞKİN
  EK DUYURU

   


             Bilindiği üzere, Bilirkişilik Başvuru Sonucuna İtiraz Kılavuzu 23 Ocak 2019 tarihinde ilan edilmiştir. Ancak, bilirkişi listelerine hali hazırda kayıtlı iken temel ve alt uzmanlık alanlarına ilişkin güncelleme talebinde bulunmuş olan bilirkişiler ile bu yıl ilk kez bilirkişiliğe başvuru yapmış olanlardan talepleri kabul edilenler ile kısmen kabul/kısmen reddedilenlerin başvuru sonuçlarına UYAP Sisteminden kaynaklı sorun nedeniyle e-Devlet üzerinden itiraz başvurularını yapamadıkları anlaşılmıştır.
           Bu yıl ilk kez bilirkişiliğe başvuru yapmış olup başvurusu tümden reddedilenler yönünden ise herhangi bir sorun bulunmayıp Bilirkişilik Başvuru Sonucuna İtiraz Kılavuzundaki adımlar takip edilmek suretiyle e-Devlet üzerinden itiraz başvurularını bilirkişilik bölge kurullarına göndermeleri gerekmektedir.
  UYAP Sisteminden kaynaklı sorun en kısa sürede giderilmeye çalışılacaktır. Bu aşamada herhangi bir mağduriyet ve hak kaybına sebebiyet verilmemesi için bilirkişi listelerine hali hazırda kayıtlı bilirkişilerden güncelleme talebi reddedilenler ile ilk kez bilirkişiliğe başvuru yapmış olup talepleri kabul edilenler ile kısmen kabul/kısmen reddedilen kişiler 30 günlük itiraz süresi içerisinde yazılı olarak ilgili bilirkişilik bölge kuruluna doğrudan ya da bölge kurulu bulunmayan yerlerde bulundukları yer ilk derece mahkemesi adli yargı adalet komisyonları aracılığıyla itiraz edebileceklerdir.

  Adres

  İstiklal Mahallesi Maliye Caddesi No:1 Serdivan/SAKARYA

  Telefon

  (0264) 888 2600 / 2615-2755-2758-2754 (0264) 888 26 15

  Faks : (0264) 888 26 16

  E-Posta

  sakaryabbkisaretadalet.gov.tr